A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Богодухівський ліцей №2" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області

Інформація про заклад

ІНФОРМАЦІЯ

про Комунальний заклад «Богодухівський ліцей №2» 

Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області

 

Рік заснування

1937

2006 рік – Богодухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 була реорганізована в Богодухівський колегіум № 2

14.08.2017 – Богодухівський колегіум №2 реорганізовано в КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І- ІІІ СТУПЕНІВ №2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

23.01.2020 - змінено тип і назву на Комунальний заклад "Богодухівський ліцей №2" Богодухівської районної ради Харківської області.

22.02.2021 - змінено  назву на Комунальний заклад "Богодухівський ліцей №2" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області.

Директор ліцею

Ємельяненко Тамара Миколаївна, освіта повна вища, за фахом учитель англійської та німецької мов, спеціаліст вищої категорії. Заклад очолює з 01 вересня 2012 року.

Контингент учнів

У закладі освіти на 01.09.2024 навчається 950 учнів та 15 вихованців дошкільного підрозділу, з них учнів:

- 1-4-х класів – 350 чол.,

- 5-9 класів – 486 чол.,

- 10-11 класів – 99 чол.

Випускників 9-х класів – 82 учні.

Випускників 11-х класів – 51 учень.

Мова навчання

Мовою освітнього процесу в закладі є державна мова (українська). 

Профільне навчання

Освітній процес здійснюється за напрямами: філологічний, суспільно-гуманітарний, природничо-математичний та профілями:

- українська філологія – 1 клас, 28 учнів;

- історичний - 1 клас, 23 учні;

- історико-філологічний – 1 клас, 21 учень;

- математичний – 1 клас, 27 учнів.

Педагогічний колектив

Педагогічний колектив нараховує 95 педагогів,

з них - 5 сумісників.

Кваліфікаційні категорії:

спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії – 47 чол.,

спеціаліст першої кваліфікаційної категорії – 16 чол., 

спеціаліст другої кваліфікаційної категорії – 6 чол.,

спеціаліст/тарифний розряд – 6/16 чол.

Педагогічні звання:

«старший учитель» – 10 чол.,

«учитель-методист» - 24 чол.,

нагрудний знак "Відмінник освіти України" - 7 чол.,

нагрудний знак "Василь Сухомлинський" - 1 чол.

Забезпечення харчуванням

Харчування не здійснюється.

Підвіз учнів          та вчителів

Підвезення не здійснюється.

Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів 77 класних кімнат (15 навчальних кабінетів), 88 комп’ютерів (включаючи 6 комп’ютерних класів - 53 ПК), 11 класів з інтерактивними поверхнями, 25 класів із засобами візуалізації (19 - з телевізором, 6 – з проєктором), 86 ноутбуків,  50 хромбуків, 43 планшети, спортивний зал, 4 майстерні, 4 їдальні.

Бібліотечний фонд налічує – 25438 примірників художньої та навчальної літератури, у тому числі підручників 13650.

Творчий потенціал

Наш заклад експериментальний, інноваційний, бере участь у 6 проєктах: 

- Всеукраїнський освітній проєкт «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» (8-А, 8-В класи); 

- проєкт «Створення й упровадження моделі національного освітнього технопарку з підвищення якості дошкільної та загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; 

- проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»; 

- пілотний проєкт «Реформування старшої профільної освіти» (академічний ліцей);

- апробація підручників для 8 класу;

- використання Вікіпедії та сестринських проєктів в освітній діяльності.

У рамках пілотного проєкту «Реформування старшої профільної освіти» команда закладу у складі директора Тамари ЄМЕЛЬЯНЕНКО, заступника директора Світлани РІДКОКАШІ, учителя ЗЗСО Тетяни САРАНЧІ, учениці 10-Б класу Валерії БОГМАЦЕР взяла участь у роботі форуму «Реформування старшої профільної середньої освіти» (м. Київ, квітень 2024 року). 20-21 червня Тамара ЄМЕЛЬЯНЕНКО та Світлана РІДКОКАША взяли участь у Фестивалі освіти «Вчителі майбутнього» та роботі локацій по старшій профільній школі (м. Львів).

Директор ліцею Тамара ЄМЕЛЬЯНЕНКО брала участь у моніторингових дослідженнях регіонального та Всеукраїнського рівня у якості спостерігача. Учителі закладу залучаються як освітні експерти до участі у проведенні інституційного аудиту, експертизи навчальних програм і підручників, сертифікації педагогів. Ольга В’ЮННИК – регіональний тренер НУШ, яка провела тренінг «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» для вчителів початкових класів області. Лариса ТРЕПІЛЕЦЬ входила до фокус-групи та брала участь у дослідженні з ігрової педагогіки від LEGO Foundation у межах імплементації програми соціально-емоційного навчання SEL Kernels, яку реалізовують EASEL Lab, Harvard University та the LEGO Foundation. У 2023/2024 навчальному році в якості експертів сертифікації були залучені 3 учителі: Марина ТРИЗНА, Тетяна САРАНЧА, Олена ЯКОВЛЄВА. Наталія СНІСАРЕНКО, учителька початкових класів, успішно пройшла сертифікацію у 2023 році. У 2024 році успішно пройшли сертифікацію такі вчителі: Марина ДЯЧЕНКО  (українська мова та література), Любов КАЛІТІНА (історія) та Юлія СТАТІВКА (початкові класи). Любов КАЛІТІНА за результатами ІІІ етапу сертифікації набрала максимальну кількість балів і ввійшла до 9 кращих учителів України.

Учителі закладу, які викладають у 8-х пілотних класах, є активними учасниками вебінарів, онлайн-семінарів: «Забезпечення організаційно-методичної підтримки педагогічних працівників пілотних шкіл Харківської області щодо експериментального впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти в 8-х класах НУШ», «Впровадження навчального програмного забезпечення «KM MEDIA ED PROFI» від «Країни мрій» та беруть участь в апробації піручників для учнів 8-х класів.

Протягом  навчального року заклад співпрацював з Державним біотехнологічним університетом, Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди, Харківським фаховим коледжем харчової промисловості Державного біотехнологічного університету. 22 травня 2024 року укладена угода про співпрацю з Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна.

Педагоги активно співпрацюють з викладачами Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди: долучалися до гостьової лекції доктора пед. наук, професора, завідувача кафедри української мови та літератури СДПУ ім. А.С.Макаренка Олени Семеног «Особистість майстра-наставника у вимірах української лінгводидактики»; були учасниками онлайн-заходу з нагоди 130-річчя Миколи Хвильового та виходу Повного зібрання творів письменника. Педагоги взяли участь у навчально-практичному семінарі Юлії Должанської «Практичні лайфхаки для урізноманітнення уроків української мови і літератури»; відвідали (онлайн) гостьову лекцію доктора філологічних наук, професора кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України Миколи Степаненка «Постфольклорний воєнний дискурс: лінгвокреативний вимір» та гостьову лекцію кандидата філологічних наук, доцента кафедри українознавства Харківського  національного університету імені В.Н.Каразіна Катерини Каруник «Науковий переворот у виконанні Юрія Шевельова: питання початків і джерел української мови». Також викладачі Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди провели практичне заняття «Фразеологічний калейдоскоп» з учнями 10-11-х класів та педагогами закладу.

Учителька Олена ЯКОВЛЄВА взяла участь у Конференції освітян вікіспільноти та стала учасницею Вікіконференції у м. Києві, учасники якої мали змогу обговорити новини і тренди міжнародного вікіруху, прослухати бліц- доповіді членів Правління ГО «Вікімедіа Україна», поділитися досвідом втілення різноманітних вікіпроєктів, проаналізувати цьогорічні результати впровадження освітньої програми Вікіпедії. Учитель іноземної мови Вікторівської філії Оксана ОЛІЙНИК пройшла відбір і подальше навчання в рамках програми Британської ради FutureEnglish за темою «Викладання англійської мови у новому контексті: базова середня освіта, 7-9 класи». Успіхи педагога були відзначені сертифікатом. Учитель української мови та літератури Світлана РАШЕВСЬКА була запрошена та працювала у складі журі Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра». Світлана РІДКОКАША взяла участь у роботі круглого столу Малої академії наук України «Перспективи і проблеми організації та проведення інтерактивних конкурсів «МАН-ЮНІОР Ерудит» й «МАН-ЮНІОР Дослідник».

У межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» учителька закладу Олена ЯКОВЛЄВА взяла участь у інтелектуальному змаганні серед вчителів, яке влаштувала Академія української преси – конкурс «STEM та медіаграмотність: навчись аналізувати світ». Її вправа "Editor" стала переможницею. 

Досягнення

У 2024/2025 навчальному році учні ліцею беруть участь у конкурсах, марафонах та олімпіадах.

1) II етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:

- з української мови – І місце - Софія ЗАДОРОЖНЯ (7-А клас), учителі Надія ОМЕЛЬЧЕНКО, Людмила КАПЛУНОВСЬКА; Світлана ДЯЧЕНКО (8-Б клас), учителька Марина ДЯЧЕНКО; Оксана РИСЦОВА (9-А клас), учителька Олена ЯКОВЛЄВА;

- з історії – І місце - Ольга КОВАЛЬ (9-А клас), учителька Лариса ПИЛИПЕНКО; 

- з біології – І місце - Валерія БОГМАЦЕР (11-Б клас), Ольга КОВАЛЬ (9-А клас), учителька Тетяна ЗАПОЛОЧНА;

2) ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:

І місце - Анна ТРИЗНА (5 клас), Єлизавета СТАСЕНКО (6 клас), Оксана РИСЦОВА (9 клас), Анастасія ГОНЧАРЕНКО (10 клас), Валерія БОГМАЦЕР (11 клас);

ІІ місце - Матвій ЗМІЄВСЬКИЙ (3 клас), Катерина РУБАН (7 клас), Валерія ЗАЯЦ (8 клас);

ІІІ місце - Злата ГОРБИК (4 клас), Максим СТАТІВКА (10 клас);

3) ІІІ обласний етап Фестивалю ораторського мистецтва за темою «Доки живе душа народу - народ безсмертний (Павло Загребельний)»:

ІІ місце - Єлизавета КРАВЧЕНКО (11-Б клас), учителька Олена ЯКОВЛЄВА;

6) екологічна конференція «Дбати про довкілля заради миру»: учасниця Марія БАБЕНКО (7 клас), учителі Світлана ТЕРЕЩЕНКО, Тетяна ЗАПОЛОЧНА;

7) Всеукраїнський відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит» на засадах STEM-освіти:

номінація «Астроном» – взяли участь 23 учні;

номінація «Еколог» – взяли участь 30 учнів; 

номінація «Історик» – взяли участь 44 учні; 

номінація «Технік» – взяли участь 13 учнів;

8) Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з біології ХНУ імені В.Н.Каразіна  – учасник Денис СИСОЄВ, учень 9 класу, учителька Людмила ВАСЮТА;

9) Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра»: учасники - Софія АБДУЛЛАЄВА, Назар ЗУБЧУК, Маргарита ПАХОМОВА (учителька Наталія СНІСАРЕНКО); Марія САСІНА (учителька Наталія КАС’ЯНЕНКО), Володимир РАШЕВСЬКИЙ (учителька Світлана РАШЕВСЬКА);

10) Всеукраїнська олімпіада з фізики факультету РБЕКС ХНУ імені В.Н.Каразіна «Радіоолімпіада – 2024»: Диплом ІІ ступеня - Діана ЖУРБА (9 клас), учителька Тетяна ОСТАХОВА

Учні закладу взяли участь у:

- Всеукраїнському онлайн-марафоні «Як мотивувати дітей до вивчення фізики: 25 прийомів, що реально працюють;

- онлайн-зустрічі до Міжнародного дня рідної мови із письменником науковцем, педагогом із Полтави Олександром ЛУК’ЯНЕНКОМ;

- Радіодиктанті національної єдності - 2023;

- конкурсі «Wonderful Winter World» від National Geographic Learning в Україні та компанії «Лінгвіст»  – учні 3 класу (учителька Віта ШМАКОВА);

- SPEAKING CLUB від Корпусу Миру, США: Діана ЖУРБА (9 клас), Максим СТАТІВКА (9 клас), Іван ВАССЕРМАН (10 клас), Олеся КОТЛЯР (10 клас), Єлизавета КРАВЧЕНКО (10 клас), Єгор ОСТАХОВ (11 клас) (учителька Олена БОГМАЦЕР).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень